IVCA logo
Zpět

Do Veselí přivezu mistrovství světa historických kol

Josef Zimovčák
Josef Zimovčák
mistr světa na vysokém kole
Veselí nad Moravou

Nyní zrovna trénuji a dopřávám si tak padesátikilometrové projížďky po proslulé okolí Veselí. Čekají mne totiž dvě akce. Tou první je v květnu mistrovství světa v jízdě na historickém kole.

Letos se koná v Belgii a já tam jedu nejen jako závodník, ale také proto abych s celou delegací převzal pořadatelství pro příští ročník. V roce 2013 se totiž bude konat přímo ve Veselí nad Moravou. Druhá akce, na kterou se připravuji, je charitativní závod Na kole dětem. Vyjedeme na začátku června ze Slovenska, stavíme se v Rakousku a dlouho se budeme motat i po jižní Moravě. Cíl máme v Aši.

Účelem tohoto závodu je vybrat co nejvíce peněz, za které potom platíme ozdravné pobyty dětem s onkologickými onemocněními. Pomáhat nějakým způsobem druhým je v poslední době věc, která mne vůbec nejvíc naplňuje. Více než vzpomínky na vítězství ve dvacetileté kariéře nebo na absolvování trasy Tour de France.

Zdroj: MF Dnes
27.4.2012

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache