IVCA logo
Zpět

Již zítra začíná světové mistrovství historických kol

Veselí nad Moravou – Od středy 22. května do neděle 26. května se stane Veselí nad Moravou centrem mimořádné sportovně-společenské události. Ve městě i okolí se uskuteční 33. Mistroství světa historických kol – IVCA Rally 2013. Někteří účastníci, jako je například skupina jezdců z Anglie, přijíždí na Slovácko po vlastní ose na vysokých kolech. Vedle sportování je pro vyznavače těchto unikátních strojů připraven nejen ve Veselí bohatý doprovodný program. Chybět nebude ani nedělní návštěva Jízdy králů ve Vlčnově.

V závěru minulého týdne bylo přihlášeno ke startu 164 velocipedistů ze 17 zemí světa. „Mezi nejvzdálenější patří určitě Kanada nebo Indonésie, nechybí ani nejpočetnější zastoupení z evropských států a další účastníci se mohou přihlásit ještě v den zahájení akce,“ informovala mluvčí města Petra Pavková. Nemalé starosti měli veselští organizátoři v čele s předsedou přípravného výboru Josefem Zimovčákem na zajištění tratí a ubytováním. „Při těchto setkáních bývá ve světě zvykem, že většina účastníků přebývá po dobu konání rally v kempu. Protože Veselí bohužel žádný podobný kemp nemá k dispozici, bylo třeba zaimprovizovat. Na louce za veselskou poliklinikou vyroste po dobu pořádání IVCA Rally 2013 provizorní kemp, ovšem pouze pro účastníky akce,“ doplnila Pavková.

Samotné závody začnou ve čtvrtek od časného rána vytrvalostní jízdou na 100 mil na okruhu trati Veselí nad Moravou – Kozojídky – Hroznová Lhota – Kněždub – Tasov a zpět do Veselí nad Moravou. Během pátečního dopoledne se mohou Veselané zapojit a zejména děti do soutěže v jízdě zručnosti. Odpoledne se v lokalitě u mateřské školy na ulici Kollárova pojede rychlostní závod na originálech vysokých kol na vzdálenost jedné anglické míle, z něhož vyjde vítěz v kategoriích mužů i žen a který bude jako jediný dekorován duhovým trikotem mistra světa.

V sobotu se všichni účastníci oblečou do gala a v historických kostýmech vyrazí od 9:00 hodin na jízdu elegance. Bude to z Bartolomějského náměstí směrem na Uherský ostroh, Ostrožskou Novou Ves, Kunovice až do Uherského Hradiště. Celý program završí sobotní galavečer pro účastníky a pozvané hosty na kulturním domě s vyhlášením vítězů a slavnostním předáním pořadatelství dalšímu městu. V roce 2014 se IVCA Rally pojede v maďarském Tiszakécke.

Zdroj: Dobrý den s kurýrem
Autor: Antonín Vrba
21.05.2013

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache