IVCA logo
Zpět

IVCA Rally 2013 – jízda elegance v historických kostýmech

Ani nepříznivé počasí nemělo šanci pokazit náladu panující mezi účastníky IVCA Rally 2013. Přestože sobotní předpovědi zněly všelijak, neodradilo to dvě stovky nadšenců od jízdy elegance v historických kostýmech.

V sobotu ráno po deváté hodině se zaplnilo Bartolomějské náměstí lidmi v historických kostýmech, ale také v místních krojích. Začala tak nejkrásnější podívaná celého Mistrovství světa historických kol.

Po společném focení, které je každoročně součástí programu IVCA Rally se účastníci vydali do Uherského Ostrohu, kde na ně čekalo přijetí od starostky a místostarosty v historickém kostýmu. Následovalo také vystoupení šermířské skupiny Memento Mori, které sklidilo nebývalý úspěch mezi cyklisty. Nutno také podotknout, že paní starostka Hana Příleská je taktéž příznivkyní historických kol. Sama vlastní vysoké kolo, dokonce v pátek závodila na 1 anglickou míli a skončila na druhém místě.

Po návštěvě Uherského Ostrohu zamířil peloton cyklistů do Ostrožské Nové Vsi. V areálu sirnatých lázní na účastníky čekala dechová hudba s občerstvením. Na oplátku všem Novovešťanům předvedl zbraslavský klub velocipedistů reje na plášťových kolech.

Další zastávka čekala na cyklisty v Kunovicích na nově zrekonstruovaném Panském dvoře. Zde se prezentoval místní folklor formou tanečního souboru a cimbálové muziky. Paní starostka Ivana Májíčková se taktéž oblékla do slušivého kostýmu a předvedla také své cyklistické umění na historickém kole. Podívanou pro všechny přítomné bylo vystoupení několikanásobné mistryně světa v krasojízdě Martiny Štěpánkové – Trnkové. K vyzkoušení byly také cyklokuriozity z dílny pana Martina Zehnala.

Cílem jízdy elegance bylo Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti, kde přivítal světoběžníky starosta Květoslav Tichavský. Cyklistům k dobré náladě a na přivítanou zahrála country kapela. Zde se prezentovaly se svými reji hned dva kluby – Český klub velocipedistů z Prahy na vysokých kolech a Veteran bicycle club Zbraslav na kolech plášťových. Peloton cyklistů doprovázeli také veteráni z Veteran car clubu Uherské Hradiště, kteří také sklízeli obdiv diváků.

Nejen během sobotního programu, ale také během celého Mistrovství světa historických kol se prezentoval náš kraj, naše zvyky, obyčeje, dovednosti ale především pohostinnost, které zcela určitě zanechaly u našich hostů příjemné vzpomínky.

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache