IVCA logo
Zpět

Josef Zimovčák se stal podesáté mistrem světa v jízdě na vysokém kole

Již podesáté se stal Josef Zimovčák mistrem světa v jízdě na vysokém kole, a to v kategorii „repliky“, ale také ve zvláště ceněné kategorii „originály“.

Na programu Mistrovství světa historických kol IVCA Rally 2013 ve Veselí nad Moravou byl dnes nejdůležitější závod celé sportovně-historické akce. Vzdálenost jedné anglické míle zdolávali závodníci na kolech plášťových i vysokých, historických originálech i replikách. Nejcennější kategorii – vysoká kola originály – vyhrál místní borec Josef Zimovčák. Potvrdil tak titul z minulého roku a „zakulatil“ sbírku mistrovských titulů na číslo deset. V České republice se IVCA Rally koná potřetí v pořadí – po Praze a Brnu byla volba místa konání, Veselí nad Moravou, úzce spjata právě se jménem Josefa Zimovčáka.

Zítra čeká na účastníky rally jízda elegance v historických kostýmech z Veselí nad Moravou přes Uherský Ostroh, Ostrožskou Novou Ves, Kunovice do Uherského Hradiště.

Amatérská videa pana Antonína Vrby naleznete na YouTube.

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache