IVCA logo

Město Veselí nad Moravou

Vážení a milí přátelé historických kol! Jsem potěšen, že vás v roce 2013 můžeme přivítat v našem městě Veselí nad Moravou na 33. ročníku IVCA Rally. Po velkých městech Praze a Brnu velmi rádi uvítáme klání u nás, ve dvanáctitisícovém městě. Leží v rovinaté krajině Moravského Slovácka, náležejícího do Jihomoravského kraje ČR. Rozkládá se po obou březích řeky Moravy se spoustou historických a církevních památek, vodními krajinnými i technickými prvky, živým folklorem, kvalitním vínem a gastronomickými specialitami. Dávno před tím, než byly realizovány cyklostezky, jezdili naši předkové na kolech na nákupy, do kostela, za prací, na návštěvy, do okolních obcí, ale i jen tak – sportovně či turisticky. Věřím, že se vám bude u nás líbit a navážeme srdečné vztahy pro případné návraty. Vítejte ve Veselí nad Moravou!


Miloš Kozumplík
[starosta města Veselí nad Moravou]

Veselí nad Moravou je město s bohatou historií, v roce 2011 oslavilo 750 let od první písemné zmínky. Ve městě se nachází mnoho historických památek – zámek původně vystavěný jako hrad v polovině 13. stol., kostel sv. Andělů strážných z 18. stol., který patří mezi nejhodnotnější stavby pozdního baroka, kostel sv. Bartoloměje z 18. stol. a kostelík Panny Marie ze 13. stol. V roce 2013 bude slaveno 1150. výročí příchodu soluňských bratrů Cyrila a Metoděje, patronů Evropy, na území Moravy. Při této příležitosti pravděpodobně navštíví papež Benedikt XVI. nedalekou baziliku na Velehradě (25 km).

Řeka Morava protéká přímo centrem našeho města, je nedílnou součástí života Veselanů, stejně jako unikátní vodní cesta Baťův kanál, která původně sloužila pro nákladní dopravu. V současnosti je Baťův kanál využíván jako turistická vodní cesta.


Fotogalerie - Město Veselí nad Moravou Fotogalerie - Město Veselí nad Moravou Fotogalerie - Město Veselí nad Moravou Fotogalerie - Město Veselí nad Moravou Fotogalerie - Město Veselí nad Moravou Fotogalerie - Město Veselí nad Moravou
cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache