IVCA logo
Zpět

Mistr světa Josef Zimovčák pozval zástupce dvacíti zemí do Veselí

mistr světa Josef Zimovčák

Veselí nad Moravou – Ve dnech 16. až 20. května se uskutečnil v belgickém Gentu 32. ročník mistrovství světa historických kol IVCA Rally. Mezi dvacítkou Čechů, kteří reprezentovali naši republiku, byli také čtyři zástupci z Veselí nad Moravou v čele s předsedou přípravného výboru IVCA Rally 2013 jezdcem na vysokém kole Josefem Zimovčákem.

„Město Veselí nad Moravou se stalo pořadatelem příštího ročníku této cyklisticko-historické události. Při této příležitosti pozval Josef Zimovčák všechny přítomné účastníky rally z dvaceti zemí světa k účasti na dalším ročníku, který se uskuteční v jeho rodném městě,“ informovala Petra Pavková, tisková mluvčí veselské radnice.

Nejsledovanějším závodem mistrovství světa v Gentu byla, vedle tradiční vytrvalostní jízdy na sto mil, i jedna anglická míle, která se jela na asfaltovém oválu ve sportovně-rekreačním centru v Gentu. Nejvíce ceněnou disciplínou pak byla jízda na historických originálech, kde se Josef Zimovčák umístil na prvním místě a jako jediný tak oblékl duhový trikot mistra světa.

Zdroj: Nové Slovácko
Autor: Antonín Vrba
Foto: MÚ Veselí nad Moravou
29.5.2012

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache