IVCA logo
Zpět

Na mistrovství světa po vlastní ose

Již v sobotu 18. května vyrazili zástupci Českého klubu velocipedistů na historických kolech a spolku Staromilců z Veselí nad Lužnicí do Veselí nad Moravou, aby se zúčastnili mistrovství světa. Jak oni sami říkají: „Jedeme z Veselí do Veselí a hodláme si užít veselí.“

Po cestě je čeká program a jízda spíše rekreační. Ovšem před samotnou jízdou proběhla zkouška rejů (rej = balet na vysokých kolech), které předvedou v rámci doprovodného programu mistrovství, a to v pátek dopoledne v centru města a během sobotní jízdy v historických kostýmech.

Český klub velocipedistů je nejstarším klubem svého druhu v České republice a byl vůbec první sportovní klub Rakouska-Uherska. Historie klubu se píše od roku 1880. Mistrovství světa se členové klubu zúčastňují každoročně a také letos přivezou do Veselí nad Moravou unikátní stroje. (www.velocipedy.cz)

Ovšem před kým je třeba smeknout, je skupina jezdců z Anglie, kteří se také vydávají na mistroství světa po vlastní ose na vysokých kole. Pro takové borce je potom nějaká jízda na 100 mil, jak se říká, „opravdová brnkačka“.

Zdroj: Veselí nad Moravou
Autor: Bc. Petra Pavková
18.5.2013


cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache