IVCA logo
Zpět

Na mistrovství světa ve Veselí je zatím přihlášena půl stovka účastníků

Veselí nad Moravou – Bezesporu ojedinělou společenskou a sportovní událostí letošního roku na Slovácku bude 33. Mistrovství světa historických kol ve dnech 22. – 26. května. Přípravný výbor v čele se starostou města Milošem Kozumplíkem a několikanásobným mistrem světa na vysokém kole Josefem Zimovčákem si je vědom, že čas běží čím dál rychleji a akce klepe doslova na dveře.

„Úkolů máme ještě poměrně dost. Doposud máme přihlášených padesát účastníků. Jsou mezi nimi Němci, Kanaďani, Briti, Belgičani, Francouzi, Švédové, Maďaři a Češi. Rozpočtově máme mistrovství postaveno na dvě stě padesát účastníků. Počty se v minulých letech pohybovaly od sto padesáti do třístovky závodníků. Uvidíme, jaká bude skutečnost. Nápor přihlášek teprve očekáváme,“ řekl minulý týden Jaroslav Miklenda, tajemník města a člen přípravného výboru, který má právě tuto agendu, vedle skupiny propagační a programové, na starosti.

„Okolním obcím, Kozojídkám, Hroznové Lhotě, Kněždubu, Tasovu, Uherskému Hradišti, kde budou jízdy projíždět, byly zaslány smlouvy o partnerství. Podléhají schválení jednotlivých zastupitelstev. Trasu projednáváme i s dopravním inspektorátem, protože jízda i závod na sto mil, včetně jízdy v historických úborech, se pojede za plného silničního provozu,“ dodal Jaroslav Miklenda.

Zdroj: Nové Slovácko
Autor: Antonín Vrba
12.2.2013

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache