IVCA logo
Zpět

Na Moravě se za rok potkají velocipedisté z celého světa

Historicka kola

VESELÍ NAD MORAVOU Mistrovství světa historických kol 33. ročníku IVCA Rallye 2013. Tuto prestižní sportovní a společenskou akci a zároveň i divácky atraktivní zábavu si za rok – tedy v květnu – budou moci vychutnat milovníci historických kol a velocipedů ve Veselí nad Moravou.

Účastníci netradičního mistrovství světa, které po Brně a Praze bude potřetí u nás hostit právě rodiště ikony jízdy na vysokém kole Josefa Zimovčáka, se do města na řece Moravě začnou sjíždět 22. května 2013.

A už teď je podle organizátorů jasné, že jezdců na historických šlapacích strojích poháněných vlastní silou i obdivovatelů historických kol sem z celého světa dorazí stovky.

Na své si ale poslední květnový týden nepřijdou jen diváci ve veselí nad Moravou.

Účastníci šampionátu na svých bicyklech, pamatujících i více než jedno století, či na jejich replikách, budou totiž vyrážet na spanilé vyjížďky i do okolí.

Závodníci vyjedou i do okolí

„Čeká je například závod na 100 mil, veselská anglická míle či elegantní sobotní dopolední jízda v historických úborech městem. Po ní se 25. května vydají účastníci mistrovství po dvou třicetikilometrových trasách, z nichž ta první vede směrem Kunovice a druhá přes Strážnici do petrovských Plží,“ dala nahlédnout do nabitého čtyřdenního programu mistrovství světa mluvčí veselské radnice Petra Pavková.

Nejdelší závod, který měří kolem 160 kilometrů, si ale „střihnou“ jen ti nejlepší borci. V programu je na něj vyčleněných celých dvanáct hodin.

Na pátek 24. května chystají navíc organizátoři také atraktivní bleší trh historických drobností a předmětů. Na něm budou k sehnání třeba i součástky historických kol.

Přípravám velí Josef Zimovčák

Letos se mistrovství světa historických kol koná v belgickém Gentu. Právě tam předají zástupci veselského přípravného výboru jeho organizátorům informační brožuru o závodě samotném a také o Veselí a jeho okolí. A převezmou pomyslnou štafetu. „Předsedou přípravného výboru není přitom nikdo jiný než právě několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole a slavný veselský rodák Pepa Zimovčák,“ dodala ještě mluvčí Pavková

Zdroj: MF Dnes
Autor: Hana Raiskubová
Foto: MÚ Veselí nad Moravou
14.4.2012


cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache