IVCA logo
Zpět

IVCA Rally 2013 – páteční dopoledne ve znamení zábavy

Během pátečního dopoledne se centrum dění Mistrovství světa historických kol přesunulo do středu města. Na náměstí Míru probíhaly doprovodné akce, na kterých se bavili děti i dospělí – Veselané i hosté ze světa.

Před kulturním domem se prezentoval se svými cyklistickými kuriozitami pan Martin Zehnal. Bylo možno si vyzkoušet různá kola s úpravami, jako např. minikola, neobyčejný tandem, ve kterém cyklisté sedí zády k sobě, apod.

Hned vedle parkovala Tatra pana Lopraise, se kterou projel celý svět a reprezentoval Českou republiku. Velký zájem vzbudili také veteráni ze Slováckého veterán klubu. Jízdu zručnosti, kterou organizovala Základní škola Hutník, si mohl vyzkoušet každý odvážlivec. Pro nejmenší děti byly připraveny pohádky v podání divadla „Kamarádi“. Celé dopoledne moderoval pan Vojtěch Polanský.

Mimořádnou podívanou předvedl nejstarší sportovní klub v Čechách – Český klub velocipedistů z Prahy. Reje na vysokých kolech v jejich podání jsou skutečnou lahůdkou a uměním. (www.velocipedy.cz) Nutno také podotknut, že tito sportovci přijeli do Veselí nad Moravou z Veselí nad Lužnicí po vlastní ose na vysokých kolech.

V rámci programu IVCA Rally 2013 byl, tak jako obvykle, zorganizován bleší trh. Nadšenci tohoto koníčku nabízeli, ale i hledali potřebné součástky, obrazy, suvenýry, které se k historickým kolům vztahují.

Na Panském dvoře stále probíhá mimořádná výstava jednoho z účastníků mistrovství, pana Jiřího Fialy z Brna. Jeho sbírka historických trojkolek okouzlí snad každého návštěvníka.

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache