IVCA logo
Zpět

Šampionát uvidí na Kollárové

Šampionát uvidí na Kollárové

Měsíc před mistrovstvím světa historických kol ve Veselí nad Moravou oznámili pořadatelé oficiální trasy. Hlavní závod přesunuli k jinému sídlišti.

Veselí nad Moravou – Nikoliv kolem sídliště Hutník, ale o několik stovek metrů dál, uvidí diváci závod na jednu anglickou míli, možná nejatraktivnější součásti mistrovství světa historických kol. První startovní výstřel zazní přibližně za měsíc ve Veselí nad Moravou na ulici Kollárova.

„Původně měli závodníci na jednu anglickou míli jet jeden okruh kole sídliště Hutník, ale na přání Josefa Zimovčáka jsme vybrali trasu, která by mohla být divácky víc atraktivní,“ vysvětlil změnu vedoucí programové a propagační skupiny šampionátu Jaroslav Miklenda.

Díky přesunu nebudou muset strážnici dočasně demontovat retardéry na největším sídlišti města, ale můžou soustředit svou pozornost na mnohem menší úsek. Okruh kolem sídliště Kollárova totiž měří jen něco přes šest set metrů a účastníci ho pojedou třikrát.

„O účast nemusíme mít obavu. Už nyní máme zaevidovaných skoro sto borců z deseti zemí a rozhodně se nejedná o konečné číslo. Do Veselí by mělo přijet více než dvě stě závodníků z celého světa,“ řekl předseda šampionátu a několikanásobný mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák. Mistrovství světa historických kol pořádala Česká republika zatím jen dvakrát. V roce 1993 se konalo v Praze a osm let později v Brně. Do republiky se tak vrátilo po 12 letech.

Zdroj: 5 + 2 dny Hodonínsko
Autor, Foto: Hynek Zdeněk
18.4.2013


cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache