IVCA logo
Zpět

Slavnostní tečka za Mistrovstvím světa historických kol

Po dnu stráveném v historických kostýmech v sedlech kol se účastníci probojovali až k slavnostnímu galavečeru, kdy proběhlo vyhlášení výsledků a předání pořadatelství této prestižní akce. K tanci i poslechu hrál Big band Jardy Vinklárka a Cimbálová muzika Radošov.

Program slavnostního večera byl zahájen tanečním vystoupením folklorního souboru Radošov. Zvláště byl věnován důraz na předvedení verbuňku, který byl zapsán v seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Tanečními rytmy roztančil sál veselský Big band Jardy Vinklárka.

Pak došlo k hlavnímu hřebu večera – vyhlášení výsledků ve všech kategoriích nejdůležitějšího závodu celého mistrovství světa, závodu na 1 anglickou míli. Své medaile si odnesli děti, závodníci i závodnice na kolech plášťových, speciálních i vysokých, replikách i originálech. Mistryní světa na vysokých kolech se stala paní Svatava Hrdá z České republiky. Jako druhá skončila paní starostka Uherského Ostrohu Hana Příleská. Duhový trikot vítěze v kategorii vysoká kola originály oblékl již podesáté Veselan Josef Zimovčák.

Město Veselí nad Moravou věnovalo výboru IVCA Rally putovní plastiku z dílny uměleckého kováře Jaroslava Válka. Na této trofeji jako první se bude vyjímat právě jméno Josefa Zimovčáka, jakožto vítěze závodu na 1 anglickou míli v kategorii vysoká kola historické originály. Takže plastika prozatím zůstává ve Veselí nad Moravou, nicméně příští rok se přesune do místa konání dalšího IVCA Rally.

Na závěr ocenění vítězů vystoupil předseda mezinárodního výboru IVCA Rally Alain Cuvier a poděkoval všem pořadatelům za výborně zorganizované mistrovství světa. Po té došlo k předání štafety v pořádání IVCA Rally symbolickým podáním ruky starosty města Veselí nad Moravou Miloše Kozumplíka s pořadateli z maďarského Tiszakécske.

Během celého Mistrovství světa historických kol se prezentoval náš kraj, naše zvyky, obyčeje, dovednosti ale především pohostinnost, které zcela určitě zanechaly u našich hostů příjemné vzpomínky.

Amatérská videa pana Antonína Vrby naleznete na YouTube.

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache