IVCA logo
Zpět

Velocipedisty čeká závod na 100 mil i jízda elegance

Historická kola zaplaví Slovácko. Ve Veselí nad Moravou ve středu odstartuje 33. mistrovství světa velocipedistů – IVCA Rally 2013. Na startu závodu se samozřejmě objeví i česká ikona Josef Zimovčák, devítinásobný mistr světa a držitel světového rekordu v jízdě na 24 hodin.

Organizátoři hlásí 164 přihlášených ze 17 zemí světa. „Mezi nejvzdálenější patří borci z Kanady nebo Indonésie, nechybí ovšem ani četné zastoupení evropských států. Zájemci mají ještě šanci do středečního zahájení,“ uvedla Petra Pavková, tisková mluvčí Veselí nad Moravou, které šampionát pořádá.

Velocipedisté na pět dní zaparkují své stroje na louce za veselskou poliklinikou, kde vyrostl provizorní kemp. „Závodníci většinou do Veselí jedou po vlastní ose na vysokých kolech, včetně skupiny jezdců z Anglie,“ smeká Pavková.

Po středečním slavnostním zahájení čeká na závodníky ve čtvrtek tradiční vytrvalostní jízda a závod na 100 mil. Velocipedisté budou jezdit na dvacetikilometrovém okruhu z Veselí přes Kozojídky, Hroznovou Lhotu, Kněždub, Tasov a zpět do Veselí. V pátek se jede anglická míle a v sobotu se všichni obléknou do gala, od 9 hodin je čeká jízda elegance v historických kostýmech.

„Z veselského Bartolomějského náměstí se pojede směrem na Uherský Ostroh, Ostrožskou Novou Ves, Kunovice, až na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti a zpět. V každém městě je připravený doprovodný program pro účastníky jízdy i veřejnost,“ doplnila Pavková.

Zdroj: Dobrý den s kurýrem
Autor: ceh
20.05.2013

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache