IVCA logo
Zpět

Veselí nad Moravou uvítá cyklisty ze 17 zemí

Necelý týden zbývá do jedné z největších akcí, která čeká v letošním roce Veselsko. Je jím Mistrovství světa historických kol IVCA Rally 2013. Veselí je po Praze a Brnu teprve třetím městem České republiky, ve kterém se akce uskuteční. „Aktuálně máme sto šedesát přihlášených ze sedmnácti zemí celého světa. Jsou mezi nimi zástupci Maďarska, Kanady, Ruska, Francie, ale i skandinávských zemí a Indonésie," sdělila mluvčí veselské radnice Petra Pavková.

Akce začne ve čtvrtek třiadvacátého května vytrvalostní jízdou a závodem na sto mil. Povede mezi Veselím nad Moravou, Kozojídkami, Hroznovou Lhotou, Kněždubem a Tasovem. „Změnou oproti původnímu programu je to, že se do jednotlivých akcí mohou zapojit také Veselané. Tuto možnost dostanou při vytrvalostní jízdě a jízdě v kostýmech. Nemusejí sice zaplatit startovné, ale nebudou mít výhody jako zaregistrovaní účastníci," informovala Pavková.

V centru Veselí

Bohatý program nabídne také pátek, kdy se v centru města uskuteční bleší trh historických kol, náhradních dílů, časopisů a knih věnovaných cyklistice. Na děti pak čeká soutěž v jízdě zručnosti. „K vidění budou také cyklokuriozity Martina Zehnala. Krasojízdu předvede úspěšná reprezentantka Martina Štěpánková i rej Českého klubu velocipedistů Praha. Odpoledne se u mateřské školy v Kollárově ulici pojede další závod, tentokrát rychlostní na vzdálenost jedné anglické míle," doplnila Pavková.

Sobota bude patřit jízdě v historických kostýmech. Jízda elegance povede od Bartolomějského náměstí přes Uherský Ostroh, Ostrožskou Novou Ves, Kunovice až do Uherského Hradiště.

Akci završí sobotní galavečer v kulturním domě s vyhlášením vítězů a slavnostním předáním pořadatelství dalšímu městu. „Pro příští rok se jím stane maďarské Tiszakécske," uzavřela Pavková.

Více informací o třiatřicátém ročníku Mistrovství světa velocipedů spolu s podrobným programem najdou zájemci na webových stránkách akce www.ivcarally2013.cz.

Zdroj: Hodonínský deník
Autor: Zuzana Černá
16.05.2013

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache