IVCA logo
Zpět

Ivca Rally: Veselí se připravuje na jízdu historických kol

Ilustracni foto

Veselí nad Moravou - Přes Kozojídky, Hroznovou Lhotu, Kněždub a Tasov povedou některé závodní trasy Mistrovství světa v jízdě historických kol Ivca Rally. Od 23. do 25. května jej pořádá Veselí nad Moravou.

„Na přípravě a pořádání akce se podílí i naši partneři, jak z řad městských společností, tak například i některé školy z regionu. Smlouvy, které jsme s těmito partnery uzavřeli, se týkají především čtvrtku, kdy se pojede závod na sto mil, a poté soboty, kdy se uskuteční jízda v historických úborech směrem na Uherské Hradiště a zpět," uvedl veselský tajemník a účastník předchozích mistrovství Jaroslav Miklenda. Ten také prozradil, že se nyní vybírá trasa, kterou povede vrchol akce, závod na jednu anglickou míli.

První možností je jeden okruh kolem sídliště Hutník nebo tři okruhy kolem Mateřské školy Kollárova. „V těchto místech je ale horší kvalita povrchu. Musíme tedy počkat, až se umoudří počasí, a poté si zjistíme aktuální stav obou cest," doplnil Miklenda.

Páteční program, který se uskuteční v centru Veselí nad Moravou, nabídne například výstavu historických tříkolek, bleší trh na Panském dvoře, krasojízdu, cyklokuriozity či divadlo pro děti.

Mistrovství světa historických kol se již uskutečnilo například v holandském Oirschotu či v belgickém Gentu. U nás jej zatím pořádala jen Praha a Brno.

Zdroj: Hodonínský deník
Autor: Zuzana Černá
Ilustrační foto: DENÍK/Václav Pancer
6.2.2013

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache