IVCA logo
Zpět

Veselský kalendář na letošní rok je plný kol

Josef Zimovčák

Veselí nad Moravou – Po kalendáři snímků, které při svých toulkách zachytili lidé z Veselí nad Moravou, se tentokrát veselská radnice rozhodla věnovat kalendář tematice cyklistiky. A to i proto, že se ve městě letos v květnu uskuteční Mistrovství světa velocipédů Ivca Rally 2013.

Autorem kalendáře nazvaného Na kolech i pěšky je Jiří Peša. Ten má na svém kontě již osm kalendářů. "V letošním roce se Veselí nad Moravou stane pořadatelským městem třiatřicátého ročníku soutěže historických kol, takže volba tematiky byla poměrně jasná," řekl Peša.

Ten pro kalendář vybral snímky, které jsou historickým průřezem období od devatenáctého století až po loňský rok. „Na každé straně jsou tři až čtyři fotografie. Ve Veselí se ale nedochovalo až tak velké množství dobových fotografií s cyklistickou tematikou, proto jsou fotografie i odjinud," doplnil Peša s tím, že snímky kromě Františka Šímy a Vladimíra Groše přispěli i členové společnosti, kteří jezdí na historických kolech, tedy Nezávislí veselští cyklisté a sdružení Veselí Veselejší. „Na snímcích jsou jak fotografie členů těchto sdružení, tak i detaily jejich strojů," dodal autor.

Kalendář město vydalo v nákladu osm set kusů.

Stáhnout si jej můžete zde: Veselí nad Moravou – Na kolech i pěšky

Zdroj: Hodonínský deník
Autor: Zuzana Černá
17.1.2013

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache