IVCA logo
Zpět

IVCA Rally 2013 - závod na 100 mil

Ve čtvrtek 23. května se v rámci programu mistrovství světa historických kol jel vytrvalostní závod na 100 mil. Někteří nadšenci ovšem i vytrvalostní závod pojali soutěžně a závodili na čas.

Krátce po šesté hodině ráno vystartovali cyklisté na trať, která se jela v rámci dvaceti kilometrového okruhu v okolí pořádajícího města Veselí nad Moravou. V obcích Kozojídky, Hroznová Lhota, Kněždub a Tasov byly instalovány kontrolní body, kterými museli účastníci projet. Vytrvalci si mohli vybrat zda si troufnou na vzdálenost 25, 50, 75 nebo 100 mil. Místní děti i ostatní přihlížející pojali přítomnost této jedinečné akce v našem kraji skutečně svátečně a povzbuzovali závodníky na trati. Povětrnostní podmínky závod patřičně ztížily.

V Kozojídkách vítali hosty z celého světa pověstnou pohostinností Slovácka a na počest této události vystavili také historickou stříkačku. Místní krajová specialita, kozojídské bálešky, chutnali všem a po včerejšku se jejich „sláva“ roznese i do světa.

K vytrvalostní jízdě se připojilo i několik místních obyvatel, ať už Veselí nad Moravou nebo okolních obcí. Historická kola leží totiž na leckteré půdě našich domovů.

Během čtvrtečního závodu kroužil na trati na dřevěné odrážecí drezíně také pan Ivan Křivánek ze Slavkova u Brna. Jeho výkon byl obzvláště obdivován a sklidil mnohé povzbuzující ovace.

Amatérská videa pana Antonína Vrby naleznete na YouTube.

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache