IVCA logo
Zpět

Zimovčák podesáté mistrem světa!

Zavodnici

Josef Zimovčák je k neutahání. Nejen, že zvládl z pozice ředitele 33. mistrovství světa historických kol ve Veselí nad Moravou, ale vyhrál i královskou disciplínu, závod na anglickou míli na původním velocipedu.

Zimovčák už vyhrál hodně závodů se soupeři i s časem, jedna věc mu ale ve sbírce stále chyběla. Moc toužil po tom, aby před svými spoluobčany dokázal vybojovat jubilejní desátý titul světového šampiona na historickém velocipedu. Až do finále postoupil s přehledem, v něm se však musel ještě po druhém ze tří okruhů dívat na záda jednoho ze svých soupeřů. V posledním kole ale zariskoval a získal jasný, více než dvacetimetrový náskok. „Okruh měl jednu záludnou zatáčku. Dalo se na ní dost získat i ztratit. Mně se v ní podařilo soupeřům vždy ujet. Vítězství daruji svým spoluobčanům, kteří mi neustále drželi palce,“ řekl po závodě šťastný vítěz, který si do sbírky přidal v podstatě i jedenáctý titul mistra světa. Vyhrál totiž anglickou míli v soutěži replik. Ve stejné soutěži žen na sebe upozornila starostka Uherského ostrohu Hana Příleská, která vybojovala titul světové vicemistryně.

Zdroj: Dobrý den s kurýrem
Autor: bri
Foto: bri
27.05.2013

cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache cache